Полтавська гімназія "Здоров'я" №14




Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Головна

Інформація про гімназію

Адміністрація

Учителі

Наші досягнення

Позакласна робота

Програма "Здоров'я"

Національно-патріотичне виховання

Новини

Форум

Міні-чат
50
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 357

 

Звертаємо Вашу увагу, що учні, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно оформити ID-картку. Своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання. Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:
- особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення;

- іноземці та особи без громадянства;
- особи, які звернулися за захистом в Україні;
- особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити.
      Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування. Питання своєчасного отримання паспорта є актуальним і для тих учнів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу. Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Одним із таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.


Виділявся різнотематичними заходами День української писемності. Наприклад, турнір "Знаю українську" для 8-х класів від учителя Коби Л.М.  П'ятикласники грали у «Мовне лото », де з'ясовували лексичне значення слів на уроках у вчителя Кулинич С.Ю. А для 7, 9 класів вчитель Тарасевич А.С. підготувала відео "Із витоків української мови".


Мовознавча гра "Що? Де? Коли?" для 7-х класів від педагога-організатора Россохи М.М. та учителя української мови та літератури Гордівської І.А. Було цікаво, пізнавально та весело! Дякуємо, учням за чудову гру, за вокальний номер Софії Зеленській із 7А та лічільній комісії- дівчатам із 9В класу Онашко Вікторії та Мікульській Катерині.


9 листопада, коли наша країна відзначає День української писемності і мови, українцям традиційно пропонують долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності. Учні 10-А й 10-Б класів мали змогу написати диктант, який і в цьому році підготував для української спільноти автор численних підручників та посібників з української мови та літератури, відомий популяризатор української мови Олександр Авраменко.


Вітаємо нашого учня Свиридовича Артема (9Б) з отриманням сертифікату від "Міської школи волонтерів". Отримані Артемом знання під час тренінгу від ГО "Світло надії" надають змогу проводити первинну профілактику щодо негативних явищ у молодіжному середовищі серед своїх ровесників за методикою "Рівний-рівному".


У мові, як загалом у природі, все живе, все рухається...

До Дня української писемності та мови педагог-організатор Россоха М.М. та вчитель Гордівська І.А. для учнів 6-х класів провели квест "Турне українською мовою". На станціях діти виконували різноманітні цікаві завдання. З незначною перевагою перемогу отримала команда 6В "Україночки", 2 місце- "Веселі префікси" (6С) ,а 3 місце поділили -"Мовознавці" (6Б) та "Українські митці" (6А). Весела була гра!


"Людина великої душі"... Таку назву мала виховна година, яка була проведена 1 листопада завідувачкою бібліотеки Раздорожною Л.М. у 5—В класі. Гімназисти мали змогу познайомитися з творами В. Сухомлинського, учасниками яких вони себе відчули. Новим у прочитанні мініатюр стало використання ай-стопперів

 


Вітаємо переможців Регіонального відкритого конкурсу дитячої творчості «Дивосвіт», який пройшов 24-25 жовтня на базі ЦПО. 
Радіємо, що переможцями стали усі учасники конкурсу від гімназії: Женя Лазарів (10А) -1 і 1 місце (номінація "бісероплетіння"), Тимур Пшеченко (5А) - 3 місце (номінація "ліплення"), Ліза Нечаєва (5А)-1 місце (номінація "м'яка іграшка"), Оля Куратнік (5А)-2 місце (номінація "м'яка іграшка") ,Саша Косенко -3 місце (номінація "м'яка іграшка"), Марина Погребняк (7Б) -1 місце (номінація "м'яка іграшка"). Підготувала дітей на конкурс вчитель трудового навчання Куратнік Т.В.
Так тримати!

Під умілим керівництвом практичного психолога гімназії Лукової С.В. пройшло засідання фокус-групи з теми "Колектив і команда. Спільне та відмінне". Відкритте та змістовне спілкування між колегами, робота в групах, завдання з мотузкою ще раз довело, що ми одна команда.

Квест-це завжди цікаво та жваво! А математичний квест- ще й мозок працює. Учні 9Б класу під керівництвом вчителя математики Міщенко Л.Б. підвели підсумки тижня аналітичних наук квестом для 5-6 класів. Переможцями стали 5С ,6А, 5В класи. Але задоволення отримали усі. Завдання були різними та цікавими. Коли ще буде час побігати школою, як не під час канікул.


" Сердце віддане дітям"
 Дуже важливо,коли діти розуміють про що розповідають, пропускають усе через себе. Сьогодні учні 7Б класу під умілим керівництвом вчителя Тарасевич А.С. провели світлий та добрий виховний захід "Серце віддане дітям" .
Учні 7Б познайомили учнів 5Б класу з чарівною людиною, педагогом, який за допомогою казки ніс у світ дитини добре, правдиве, чисте. Це Василь Олександрович Сухомлинський. З великої любові до дітей він написав багато цікавих оповідань. В них переважає доброта, бо він хотів, щоб діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму і нашу велику прекрасну Батьківщину. 

З метою активізації волонтерського руху, підвищення рівня якості роботи волонтерів Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу міської «Школи волонтерів». 
Учні 9Б класу Артем Свиридович та Павло Касай відвідали тренінг «Командотворення : створення мотивованої та професійної команди», який провів 17 жовтня депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов.

16 жовтня на базі ПУЕТ пройшов тренінг "Робота в команді" в рамках Обласної школи лідерів. Нашу гімназію достойно представляють в цій школі Крамаренко Влада, Татарченко Катя,Самойленко Юля,Воронянська Ліза (9В) та Людкевич Катя (10Б).

4 жовтня практичним психологом Луковою С.В.для учнів 10Б та 9А класів проведено тренінг "Обізнаність рятує життя" (в рамках проекту "Протидія торгівлі людьми"). Учні виконували завдання в групах, ділилися своїми думками, переглянули документальний фільм "Життя на продаж". Такі заходи сприяють підвищенню рівня свідомості наших маленьких громадян.

Святковий концерт до Дня вчителя-найкращий подарунок педагогам від учнів та вчителів гімназії під керівництвом заступника директора Федчун Н.А. Зі святом вас, дорогі учителі!

4 жовтня волонтерським загоном від кафедри соціальної медицини УМСА (Берчун А., Щербак Н., Поваров С.) у 10Б класі була проведена виховна година "Жорстокість серед школярів" (Булінг). Дякуємо!

Учні 6С,7А,7Б класів до Дня людей похилого віку(1 жовтня) у рамках акції "5 картоплин", яка проводиться спільно з Червоним хрестом, відвідали стареньких людей, щоб передати зібрану благодійну допомогу, побажати здоров'я. Не бути байдужим і мати добре серце - ось головні принципи, які виховуються в гімназії!

Під керівництвом завідуючої бібліотекою Раздорожної Л.М. учні 7Б класу провели відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, присвяченого100-річчю з дня народження видатного педагога, письменника Василя Сухомлинського


22 версесня відбувся традиційний парад вишиванок. Учні та вчителі гімназії традиційно прийняли в ньому участь.

А у кращих навіть брали інтерв'ю:


Дякуємо, небайдужим та добрим серцям.  21 вересня солодощі, канцтовари та іграшки поїхали до Новоайдарівської школи-інтернату та бійцям АТО.


Вітаємо переможців конкурсу короткометражних фільмів "Полтава 2030" від Інституту розвитку міст. Думаю, за нашими учнями майбутнє Полтави! Головна ідея належить Валерії Клименко (10Б), голос за кадром-Влад Мироненко(10Б), життєрадісного хлопця зіграв Вова Штанько(11А).


Учні гімназії "Здоров'я" вже традиційно стають глядачами та учасниками чудового спортивного дійства "Полтава-територія здоров'я". Цьогоріч захід відвідали учні 9Б класу. 


10 вересня відбулося традиційне нагородження переможців щорічної міської літературної премії ім. І.Котляревського. Заохочувальну премію в розмірі 550 грн.виборов учень 9Б класу Касай Павло. Вітаємо!


Конкурс малюнків на асфальті «Світлофор Моргайко»  щороку долучає учнів 5-6 класів через творчість до знань з правил дорожнього руху. Цьогоріч дипломи вручали представники патрульної поліції: 6А,6В-І місце, 6Б, 5В-ІІ місце, 5А, 5С-ІІІ місце. Вітаємо!


Ось і сповістив "перший дзвоник" про початок нового навчального року. Гімназійна родина з радістю прийняла в свої ряди найменших діток-першачків. А для них з цього року все буде по-новому у зв'язку з реформою освіти. Традиційними будуть цікаві уроки, перша вчителька, шкільні друзі, булочки з буфету)) Неповторний час... Тільки одинадцятикласники трішки сумували. Для них розпочався останній шкільний рік, який буде сповнений наполегливою працею задля досягнення мети. Чудовими вийшли музичні номери від народного колективу "Барви" (учні 5А ,7Т, 8А, 7Б класів, керівник Булага К.) та вокальної композиції "Земля моя" (солісти Зінченко Оля (7Т) та Рибалко Богдан (7А) (керівник Галаган І.В.). Усім побажаємо
здоров'я, натхнення та витривалості!


Визначено переможця конкурсу

на заміщення посади директора Комунального закладу

«Полтавська гімназія «Здоров’я» № 14
Полтавської міської ради Полтавської області»

Завершився конкурс на заміщення посади директора Комунального закладу «Полтавська гімназія «Здоров’я» № 14 Полтавської міської ради Полтавської області», що проводився відповідно до Положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Полтава, затвердженого рішенням тринадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 22.12.2017, та наказу управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради від 11.05.2018 № 295 «Про проведення конкурсу на заміщення посад керівників закладів загальної середньої освіти». За результатами письмового іспиту на перевірку знань чинного законодавства України та презентації перспективного плану розвитку закладу освіти на засіданні конкурсної комісії 26.06.2018 переможцем конкурсу визначено Піддубну Віру Василівну.


Ось і пролунав Останній дзвоник! Когось покликав у веселе та безтурботне літо! А у найстарших-наших випускників ще попереду ЗНО та вступні іспити. Гарне вийшло свято! Подарунками для учнів, вчителів, батьків стали творчі номери від учнів гімназії: хореографічний "Круче всіх" (керівник Гречихо Т.М.), вальс від випускників та вокальний номер від учнів 6А та 6Т класів (керівник Галаган І.В.). Бажаємо гарного відпочинку!

Вітаємо переможців та учасників телевізійного проекту-кастингу "Шукаємо таланти"-талановитих учениць нашої гімназії та не менш талановитих їх наставників:
супер-фіналіст Зеленська Софія (6А) (керівник Пелих І.П.)
фіналіст Зінченко Ольга (6Т) (керівник Галаган І.В.)
учасник Скрипаль Поліна (6А) (керівник Пелих І.П.)
Бажаємо не зупинятися! Вашим співом захоплюється вся гімназія!

День здоров'я "Веселі посіпаки" у 5-10 класах- гарний та спортивний підсумок навчального року! Організаторами свята виступили учні 10А та 9В класів!

16 травня на центральній спортивній арені міста було насправді гамірно. Не могли не залишити без посмішки щирі дитячі емоції учасників футбольного турніру, присвяченого Дню захисту дітей, в якому взяли участь учні гімназії "Здоров'я" №14
Чимало теплих слів на відкритті турніру пролунали до учасників від Олега Лисака, віце-президента футбольного клубу «Ворскла» та легенд полтавського футболу Василя Сачка, головного тренера «Ворскли» та Олександра Мелащенка, тренера молодіжної збірної України.
На учасників турніру чекало чимало інших призів та подарунків від спонсорів турніру: торгової марки «Полтава», «Моршинської» та «Ігроленду». А також організаторів: футбольного клубу «Ворскла», громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини» та управління освіти Полтавської міської ради. На згадку учням подарували дитячу футбольну форму.

16 травня у Палаці дозвілля «Листопад» пройшло традиційне нагородження переможців конкурсу «Учитель року», предметних олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Загальний призовий фонд цього року – більше одного мільйона гривень.
Вітаємо наших учнів та їх наставників за плідну та наполегливу працю на освітній ниві 2017-2018 н.р

Вітаємо чемпіонів України з баскетболу 3*3!!!

14 травня пройшов І етап звітів комнадирів пошукових загонів за проектом "Нові назви рідних вулиць". Свої цікаві доповіді презентували 5А, 5Б, 5В, 6Т, 8А, 8Б, 8С, 9Б, 9В класів. Багато цікавого та нового про полтавські вулиці відкрили для себе учні

Спортивно розпочався тиждень кафедри фізичної культури. Сьогодні на запрошення вчителів Крушного Ю.В., Донця В.В. завітала майстер спорту України, гравець збірної з футзалу -Юлія Дударчук, яка дала учням 5В та 6В класу майстер-клас з цього виду спорту. Діти були у захваті!

Виставка дивовижних робіт "Відблиски далеких вогнів" Євгенії Лазарів, учениці 9А класу (ІІІ місце на міському етапі олімпіад з трудового навчання, ІІ місце на І етапі та ІІІ місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт секція "мистецтвознавство", ІІІ місце у конкурсі «Дивосвіт»(бісероплетіння) під керівництвом вчителя трудового навчання Куратнік Т.В.

"Зірковий бал"-2018
Чудове свято інтелекту, розуму та творчості пройшло сьогодні в гімназії! Учні отримали визнання своєї копіткої праці за рік, не обійшлося і без подарунків. Також радували творчі номери: полонез від учнів 10А ,11А класів, вокальні-від Зеленської Софії (6А), Зінченко Ольги (6Т), вокально-хореографічна композиція "Щастя" від учнів 3А класу, черлідінг від призерки Всеукраїнських конкрусів Ткаченко Софії (6Т), запальне "Танго" від учнів школи "Парадіз", серед яких учень 8С класу Яресько Артем, ритм задавав учень 6А класу Рибалко Богдан своєю чудовою грою на гучних барабанах. Чудовими ведучими дійства стали Колісник Олександра (11А), Омельченко Микита (9А), Фидрик Віталій (8С), Семенко Марія (11А), Бородай Вікторина (6Б), Волобуєв Юрій (4А).

10 травня у гімназії пройшов День цивільного захисту. Усі виховні та практичні заняття були спрямовані на доведення до відома учнів життєвої важливості цивільної оборони та підвищення рівня поінформованості про готовність до запобігання нещасних випадків або стихійних лих.

9 травня учні та вчителі гімназії вшановували пам'ять тих, хто виборов для нас свободу у страшному поєдинку з нацистськими загарбниками. Прадідусі та прабабусі наших учнів є зразком мужності, сили духу, самопожертви, героїзму. Пам'ять про них вічна!

Увага! Оголошено конкурсна заміщення посади керівника КЗ "Полтавська гімназія "Здоров'я" №14" Полтавської міської ради Полтавської області.

Кваліфікаційні вимоги

Посаду керівника закладу освіти може обіймати особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Перелік документів, які необхідно подати для участі в конкурсі (оригінали та копії):

- паспорт громадянина України;

- особовий листок з обліку кадрів;

- автобіографія;

- документ про освіту*;

- трудова книжка (копія)*;

- військово-обліковий документ (за наявності);

- медична довідка про проходження обов’язкового психіатричного огляду;

- особиста медична книжка;

- мотиваційний лист;

- перспективний план розвитку закладу освіти;

- дві фотокартки розміром 3 х 4 см.

* директори шкіл, які працюють у закладі, в якому оголошено конкурс, і бажають взяти в ньому участь, зазначені документи не подають

Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Термін подання документів

Документи для участі у конкурсі приймаються протягом 20 календарних днів з дня публікації оголошення за адресою: вул. Соборності, 36, м. Полтава, управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради (каб.26). Останній день подання документів на конкурс – 04.06.2018.

За додатковою інформацією щодо проведення конкурсного відбору можна звертатися за телефоном (0532) 60-95-10 (Завгородня Тетяна Миколаївна, Аліпа Людмила Сергіївна).

Етапи проведення конкурсу:

- прийом та розгляд документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;

- проведення письмового іспиту на перевірку знань чинного законодавства України та підбиття підсумків;

- проведення засідання конкурсної комісії, презентація кандидатами перспективного плану розвитку закладу освіти, визначення переможця;

- оголошення результатів конкурсу (на офіційному веб-сайті управління та закладу освіти).

Дата і місце проведення письмового іспиту та засідання конкурсної комісії учасникам конкурсу будуть повідомлені додатково.

 

Перелік питань на перевірку знань чинного законодавстства України можна переглянути за посиланням...


І етап національно-патріотичної гри "Сокіл" пройшов 26 квітня. Рій "Соколики" (Кулинич Микита, Шквиря Валерія, Соколовська Христина, Лашко Олег (10А), Моргун Микита, Примаченко Іван, Тур Рулан, Совенко Богдан (9Б)) мав змогу показати свої уміння, спритність, розум та силу у конкурсі з індивідуальних дій «Впоряд», стрільби з пневматичної гвинтівки, змагання «Рятівник» з надання першої долікарської допомоги, конкурсі на знання історії України «Відун», на творчо-мистецькому звіті «Ватра»

25 квітня на базі Кременчуцького навчально-виховного комплексу № 4 відбулася обласна Асамблея лідерів учнівського самоврядування Полтавщини. Асамблею відвідали педагог-організатор Россоха М.М. та учениця 9Б класу Людкевич Катерина.
Почесними гостями учнівської спільноти були координатор Полтавської обласної ради старшокласників, методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Романенко А.М., директор інституту лідерства Полтавського університету економіки та торгівлі Нестуля С.І., депутат міської ради Кременчука, заступник начальника управління молоді і спорту виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Шевченко М.І, представники «Молодіжного Парламенту Кременчука»,ГО «Європейський клуб», «Культурний діалог», «Пласт Кременчука», міського центру «Спорт для всіх», повідомляють у міській раді.
  У ході Асамблеї проведені інтерактивний захід “Жива бібліотека”, вернісаж “Армії добра”, засідання лідер-студій , створено листівку дружніх, представлено Декларацію спільної мети.
Завершилась зустріч лідерів учнівського самоврядування Полтавської області яскравим флешмобом “Україна.Європа.Світ”.

"Людина починається з добра", - таку назву мав захід, присвячений 100-річчю з Дня народження В. О. Сухомлинського, який найменші гімназисти - учні 1-А класу - разом із класним керівником, Носенко Тамілою Миколаївною, представили на широкий загал. Маленькі артисти інсценізували казки великого педагога та письменника, розказували вірші, співали пісні.
 

"Чорнобиль-біль кожного"

Учні 6Б класу разом з класним керівником Тарасевич А. С. 23 квітня відвідали презентацію друкованого видання "Книга пам'яті чорнобильців Деканщини"(автор-упорядник Валентина Радченко) в Обласній бібліотеці!


Подорож у Великі Будища (7А, 8А) ]


20 квітня на раді гімназії відбулося підведення підсумків конкурсу фізкультхвилинок та акції "Збережи дерево"!


Напередодні 32-ї річниці аварії на ЧАЕС пройшла дружня зустріч гімназистів та ліквідаторів аварії під гаслом: "Від дружби в спорті до миру на землі". Після гри учні мали змогу поспілкуватися з очевидцями страшної техногенної катастрофи. Чудові музичні паузи підготували шкільна команда з черлідінгу (6А,6Т,5А) та команда спортсменок з 10А.


Екологічна хвилинка "Збережи першоцвіти" від учениць 8В класу (керівник Пилипенко Н. М.) в рамках тижня природничих наук.


Відкритий урок "М.Булгаков. Українські сторінки життя і творчості письменника" (учитель Галаган І.В.) в рамках семінару-практикуму "Реалізація наскрізних змістовних ліній при формування ключових компетентностей" у  9-А класі.


"З М.В.Гоголем на хутори"

Миколу Васильовича Гоголя прийнято вважати провідником української культури у світ. У його творчості є все, що може показати нам справжнього жителя Полтавщини того часу.
13 квітня учні 10А та 5В класів були учасниками спільного заходу з Краєзнавчим музеєм "З М.В.Гоголем на хутори", які готувалися заздалегідь під керівництвом учителя Галаган І.В


12 квітня в День космонавтики учні 8С класу разом з учителем Казаковою Т.М. підготували для учнів гімназії інформхвилину "Леонід Каденюк: "Життя повинне починатися з мрії". Саме ця людина була першою і поки що єдиною в незалежній України, яка покорила безмежжя космосу. І ще раз переконала усіх в тому, що без мрії жити неможливо!
А педагог-організатор Россоха М.М. провела у 8С та 6В класах виховні години "Україна-космічна держава"


12 квітня творче об'єднання «Театр світла», яке діє при гімназії «Здоров'я» №14 під керівництвом вчителя української мови і літератури Тарасевич А.С., разом з його вихованцями – учнями 11-А класу, підготували літературно-музичну композицію за творчістю Людмили Овдієнко для  презентації книги Людмили Овдієнко «Прогуркотів мій поїзд, пролетів... Вінок пам'яті Людмили Овдієнко» за загальною редакцією Костянтина Бобрищева , що проходила в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського.


11 квітня в рамках семінару-практикуму "Реалізація наскрізних змістовних ліній при формуванні ключових компетентностей" пройшли дуже цікаві, новітні та змістовні уроки: "Вибір об'єкта проектування. Планування роботи з виконання проекту" (учитель Куратнік Т.В.); Бінарний урок математики та української мови "Раціональне харчування-100% здоров'я" (учителі Кисла І.І. та Міщенко Л.Б)


Давньогрецькі боги з гори Олімп завітали до гімназії 6 квітня у рамках тижня зарубіжної літератури. Усі ролі виконали учні 8С класу під керівництвом учителя Решти В. М.


Напередодні Світлого Христового Воскресіння, 5 квітня, на Театральній площі відбувся міський дитячий фестиваль композицій «Великодня писанка».
Наша гімназія презентувала чудову великодню виставку, креативними постановниками якої виступили вчителі трудового навчання Куратнік Т.В., Куратнік С.Л. та учні гімназії. Вітали мера міста О.Ф.Мамая зі святом учні 11А класу, а відвідали це чудове дійство учні 6А, 9А, 3Б разом з учителями. На головній сцені виступали теж наші учні у складі різних творчих колективів.
Фестиваль був започаткований міським головою у 2012 році. Щорічно він проводиться з метою популяризації українських традицій, розвитку творчих здібностей учнівської молоді, залучення до вивчення звичаїв українського народу, допомагає виховати у дітей повагу до національної культури та історії нашого народу.
Усі учасники фестивалю на згадку про «Великодню писанку-2018» отримали декоративне панно з фарфору, на якому зображено пасхальне дерево.


Форма входу

Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0













Copyright MyCorp © 2018